UAB "Elektros įranga"

Automatika

Komponentai automatizavimui: nuo relės iki valdiklio, paprastam ir sudėtingam valdymui.

Elektrotechnika

Kontaktoriai, automatiniai išjungėjai, kontaktinės rinklės, montažiniai skydai ...

Apšvietimas

Nuo lemputės iki šviestuvo. Gatvė, stadionas, gamykla, prekybos centras, namas, butas - padėsime apšviesti viską.

Instaliacija

Įvairios montažinės medžiagos bei įrankiai, skirti pastatų vidaus ir lauko instaliacijos darbams.

Pneumatika

UAB Elektros Įranga pristato - sprendimus elektros instaliacijai medicininės paskirties patalpoms

UAB Elektros Įranga pristato - sprendimus elektros instaliacijai medicininės paskirties patalpoms

 

 

 Lietuvos   norminėje dokumentacijoje, šiai dienai ypač trūksta nacionalinių reikalavimų ypatingose sąlygose veikiančių įrenginių projektavimui, montažui, bei eksploatacijai. Labai daug klaidų ir trūkumų sprendimuose, kai objekte yra sprogių aplinkų, kai montuojama padidinto pavojingumo žmonių gyvybei įranga.

Vienas iš šių klausimų – tai yra elektros įrenginiai, linijos, reikalavimai – medicinos paskirties patalpoms. Geriausiai šiuos reikalavimus nurodo  – Lietuvos  techniniai standartai LST HD 60364-7-710:2012 Žemosios įtampos elektriniai įrenginiai. 7-710 dalis. Reikalavimai, keliami specialiesiems įrenginiams arba specialiosioms jų buvimo vietoms. Medicininės paskirties patalpos, LSTEN 61557-9:2009 Žemosios įtampos skirstomųjų sistemų, kurių kintamoji įtampa neviršija 1000 V, o nuolatinė įtampa 1500 V, elektrinė sauga. Įranga apsauginėms priemonėms tikrinti, matuoti ar stebėti. 9 dalis. Įranga IT sistemų izoliacijos pažaidos vietoms nustatyti., LST EN 61326-2-4:2013 Elektrinė matavimo, valdymo irlaboratorinė įranga. EMS reikalavimai. 2-4 dalis. Ypatingieji reikalavimai. Izoliacijos kontrolės pagal IEC61557-8 įtaisų ir izoliacijos pažaidos vietos aptikimo pagal IEC 61557-9 įrangos bandymo konfigūracijos,eksploatavimo sąlygos ir eksploatacinių charakteristikų kriterijai (IEC61326-2-4:2012) Gaila, kaip dauguma ypač svarbių standartų - šitie irgi nėra išversti.

 

Norime pristatyti keletą svarbesnių reikalavimų, kurie turi būti realizuoti objektuose, kuriuose yra medicininės paskirties įranga, specialios patalpos.

Medicininės patalpos skirstomos į 0, 1, 2 grupes. Ir priklausomai nuo patalpų tipų ir paskirties keliami skirtingi reikalavimai šių patalpų elektros grandinėms, jų tinklams, patikimumui. Vienas pagrindinių skirtumų 2 grupės patalpų (rekomenduojama ir 1 grupės) elektros maitinimo grandinėje  pagrindinai yra naudojama IT sistema - trilaidis tinklas su izoliuota neutrale, kai elektra yra tiekiama per skiriamąjį transformatorių arba papildomą srovės šaltinį, kuris būtinai turi turėti perkrovimo ir temperatūros viršijimo kontrolę. Mes siūlome Bender specialius medicininės paskirties skyriamuosius vienfazius ir trizazius transformatorius nuo 3 - iki 10 kVA                           

  

 

  Sistemoje turi būti sumontuotas izoliacijos kontrolės prietaisas kurio varža turi būti ne mažesnė kaip 100 kOm, maksimali matuojamos srovės dydis pažeidus izoliaciją neturi viršyti 1mA, sistema turi kontroliuoti ir turėti  indikacija sumažėjus izoliacijos varžai iki 50 kOm, taip pat garsinę, bei šviesos signalizacija.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Galimas sprendimas su Bender įranga (  https://www.bender-de.com/fileadmin/products/m/e/CMS460-D4_D00166_M_XXEN.pdf ):

 

 

 

 

Vienas iš reikalavimų – kuris retai vykdomas (priežastis - projektuotojai nenurodo – o montuotojai daugumoje atvejų nežino arba pataupo pinigus) – galinių elektros vartotojų apsauginiai automatiniai jungikliai turi būti dvipoliai arba keturpoliai – tai yra atjunginėti ne tik visų fazių polius, bet ir nulinį darbinį laidininką.  Taip pat normose nurodyta - jeigu medicininėje įmonėje nėra nustatyti elektros linijų reikalavimai priežiūrai – rekomenduojama toks periodiškumas:    

-          Patikrinimas sistemos - perjungimo į avarinį režimą  - vieną kartą per 12 mėnesių    

-          Izoliacijos kontrolės prietaisų patikrinimas – vieną kartą per 12 mėn.    

-          Vizualinė apsaugos prietaisų patikra – vieną kartą per 12 mėn.   

-          Papildoma potencialų išlyginimo vientisumo patikra - vieną kartą per 12 mėn.  

-          Transformatorių nuotėkio srovės matavimas - vieną kartą per 36 mėn.  

-          Nuotėkio srovių relių suveikimo patikrinimas - vieną kartą per 12 mėn.    

-          Jei objekte yra generatoriai su varikliais – patikrinimas paleidus variklį iki bus pasiekta nominalinė temperatūra - vieną kartą per 12mėn.    

 Kompleksiškus sprendimus- atitinkančius standarto reikalavimus – mes galime pasiūlyti naudojant BENDER gamintojo įrangą.   “Dipl.- Ing. W. Bender GmbH +  Co. KG” daugiau kaip 70 metų Vokietijos kompanija yra izoliacijos  kontrolės prietaisų gamybos lyderis pasaulyje. http://www.elektrika.lt/tiekejai/bender/   

  Taip pat mes galime pasiūlyti ir sprendimus - specialios paskirties įrenginiams, kai reikalinga papildoma izoliacijos kontrolė, matavimai – tai ypač aktualu – durpynuose, energetikos objektuose, pramonėje kur yra sprogimui pavojingos sąlygos  - jei Jums aktuali informacija – prašome susisiekite su mumis – mes pateiksime papildomą informaciją, specifikacijas pagal schemas, jei projektuojate atitinkamus objektus – mielai galime suorganizuoti seminarą Jūsų įmonėje ir pasidalinti patirtimi.    

Techniniais klausimais kreipkitės mailto:darius@eliranga.lt    

 

 

 

                             

« Atgal
GE Energy Industrial SolutionsGE LightingOMRON ElectronicsWeidmullerNORGRENMENNEKESIdeSIEMENSTerasakiLovato electricCIRCUTORBENDEREOCRELDONEREAMERZELTSalicruMARECHAL-ELECTRIC GROUPOBO BettermannPerry electricLAE ELECTRONICSenecaLM TherminVentiaEfapelTUNGSRAM