UAB "Elektros įranga"

Automatika

Komponentai automatizavimui: nuo relės iki valdiklio, paprastam ir sudėtingam valdymui.

Elektrotechnika

Kontaktoriai, automatiniai išjungėjai, kontaktinės rinklės, montažiniai skydai ...

Apšvietimas

Nuo lemputės iki šviestuvo. Gatvė, stadionas, gamykla, prekybos centras, namas, butas - padėsime apšviesti viską.

Instaliacija

Įvairios montažinės medžiagos bei įrankiai, skirti pastatų vidaus ir lauko instaliacijos darbams.

Pneumatika

Bender sprendimai medicinos įmonėms

Bender sprendimai medicinos įmonėms
capture_1

Mes Jums siūlome profesionalias konsultacijas  ir priemones, medicinos įstaigų elektros įrenginių saugiai eksploatacijai užtikrinti

capture_1a

BENDER SPECIALUS PASIŪLYMAS

MATAVIMO PRIETAISAS MEDICINOS ĮSTAIGŲ ELEKTROS LINIJŲ ĮRENGINIŲ TINKAMOS IZOLIACIJOS IR TINKAMO ĮŽEMINIMO PATIKRAI

capture_2

UNIMET® tai kompaktiški matavimo prietaisai, kurių technologija pritaikyta vykdyti reguliarų ligoninių elektros įrenginių saugos standartus atitinkantį testavimą. Tai lengviausias būdas atlikti ligoninės lovų, gydymo kėdžių ir tyrimų įrangos testavimą paprasčiausiu ir saugiausiu būdu.

Prietaiso pagalba galima atlikti pagrindinius izoliacijos kontrolės ir įžeminimo grandinės matavimus pagal standarto LST EN 61557-16:2015  reikalavimus. Licencijuota programa suformuoja ataskaitų protokolus ir kt.

capture_3

Medicinos praktikoje visos pastangos yra sutelktos į pacientų saugumą ir jų pasveikimą. Net trumpas elektros energijos tiekimo sutrikimas gali pakenkti sėkmingai diagnostikai ir gydymui, taigi ir paciento sveikatai.

Dėl šios priežasties, maitinimo šaltinio patikimumo reikalavimai yra labai griežti. Lietuvos elektros saugos standartas - LST EN 61557-16:2015 taikomas žemosios įtampos paskirstymo sistemoms, kurių kintamoji įtampa neviršija 1 000 V, o nuolatinė įtampa neviršija 1 500 V. Standartas numato naudoti specialią įranga apsauginėms priemonėms tikrinti, matuoti ar stebėti:

8 dalis. IT sistemų izoliacijos kontrolės įtaisai (IT-galvaniškai izoliuota elektros tiekimo sistema).
16 dalis. Elektrinės įrangos ir (arba) elektrinės medicinos įrangos apsauginių priemonių efektyvumo tyrimo įranga (IEC 61557-16:2014)
Lietuvos ir Europos reikalavimai yra aprašyti standarte - 60364-7-710:2019, kuris taikomas žemosios įtampos elektros įrenginiams:
7-710 dalis. Reikalavimai, keliami specialiesiems įrenginiams arba specialiosioms jų įrengimo vietoms.
Medicininės paskirties patalpų aprašai ir grupės:
Medicinos įstaigose patalpos skirstomos į keletą grupių su skirtingomis elektros maitinimo grandinių sistemomis.

Patalpose, kurios priskirtos 2‘ai grupei (pvz. operacinės, specialios medicininės  įrangos vietos ), naudojama IT tipo elektros maitinimo sistema  - trilaidis tinklas su izoliuota neutrale, kai elektra yra tiekiama per skiriamąjį izoliuojantį transformatorių arba papildomą izoliuojantį srovės šaltinį. Pagal standartą šiose patalpose turi būti vykdoma nuolatinė elektros linijų izoliacijos kontrolė, taikant specialius izoliacijos varžos matavimo prietaisus tokius, kaip isoMED427P.

isomed


Minėtose normose nurodyta - jeigu medicininėje įmonėje nėra nustatyti papildomi  elektros įrenginių priežiūros reikalavimai – rekomenduojamas sekantis periodiškumas:    
-          Patikrinamas sistemos veikimas - perjungiant į avarinį režimą  - vieną kartą per 12 mėnesių .   
-          Izoliacijos kontrolės prietaisų patikrinimas – vieną kartą per 12 mėn.    
-          Vizualinė apsaugos prietaisų patikra – vieną kartą per 12 mėn.   
-          Papildoma potencialų išlyginimo vientisumo patikra - vieną kartą per 12 mėn.  
-          Transformatorių nuotėkio srovės matavimas - vieną kartą per 36 mėn.  
-          Nuotėkio srovių relių suveikimo patikrinimas - vieną kartą per 12 mėn.    
-        Jei objekte yra generatoriai su varikliais – patikrinimas paleidus variklį iki bus pasiekta nominali darbinė temperatūra - vieną kartą per 12 mėn.

 Kompleksiški sprendimai, atitinkantys šių standartų reikalavimus – mes pasiūlysime sprendimus projektuojant ir naudojant BENDER gamintojo įrangą. “Dipl.Ing. W. Bender GmbH+Co. KG” Vokietijos kompanija daugiau kaip 70 metų yra  kontrolės prietaisų gamybos lyderis pasaulyje. 

http://www.elektrika.lt/naujiena/43/

Daugiau informacijos:

Darius Peškys
Mob. +370 688 32727
El. paštas: darius@eliranga.lt

Atsakingas už produktų grupę:
Weidmuller, Bender

 

« Atgal
GE Energy Industrial SolutionsGE LightingOMRON ElectronicsWeidmullerNORGRENMENNEKESIdeSIEMENSTerasakiLovato electricCIRCUTORBENDEREOCRELDONEREAMERZELTSalicruMARECHAL-ELECTRIC GROUPOBO BettermannPerry electricLAE ELECTRONICSenecaLM TherminVentiaEfapelTUNGSRAM